Szerző Téma: Horváth Ernő kétüléses hadigépe  (Megtekintve 16698 alkalommal)

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Re: Horváth Ernő kétüléses hadigépe
« Válasz #120 Dátum: Dátum: 2011. Július 10. Idő: 10:17:20 »
A képek a Lili érdeme. Bár azt mondta hazafele menet, hogy egy jó sem lett. Ettől egy kicsit lehangolódtam, mert akkor hiába való volt az egész. Erre meg készített egy csomó jó képet :)

Az APC 9x4,7-es jobban működött a modellen. A motorkihagyás még mindig jelentkezik. Lehet, hogy lecserélem a szabályzót és a vevőt. Feszültségingadozás okozhat ilyet? Teszem azt vmelyik hardware vmit nem bír? Erre még csak most gondoltam. Vagy az a gond, hogy színre fújtam a Roxxy motort és festék került belülre?

No megyek szerelni...

B.

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #121 Dátum: Dátum: 2011. Július 10. Idő: 12:02:28 »
Jó érzéke van Lilinek a repülő modell fényképezéséhez!
Köszönjük neki ezt az "egy jó sem lett" :D  kollekciót!

A motorkihagyás miatt ne szereld szét a teljes masinát, próbáld meg egyenként cserélni a hajtáslánc egyes elemeit, ha csatlakozások garantáltan jók közöttük. A távirányítót tekintsük jónak. :)
Ha motorkihagyás földi üzemben is jelentkezik és feltöltött akkumulátorok cseréje után is, akkor
legelőször ellenőrizni kellene a szabályzó motorral kapcsolatos beállításait. ( Pl. "Timing" )
Nem megfelelő időzítés esetén átmenetileg (vagy akár véglegesen is) megszűnhet a szinkron a szabályzó és a motor között és ez a motorjárat csuklásával jár együtt. (Akkor is rossz az időzítés, ha indokolatlanul melegszik a motor.)
Ha nem ez a hiba, akkor egy külső, hasonló motorra kellene átcsatlakozni, mint amilyen a gépben van (ha van ilyen motorod és a motor kihagyás nem jár szervó rángatással) és így tenni egy próbát.
Ha nincs hiba, akkor egy másik szabályzóval folytatni, azután esetleg a vevővel.

A festés talán nem okozhatta a problémát, de ha nem maszkoltál festés előtt, akkor érdemes benézni a harangba... :)

Üdv,
János

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #122 Dátum: Dátum: 2011. Július 10. Idő: 13:12:52 »
Elsőre lecserélem a vevőt. Kiveszek egyet az egyik modellből és a szabályzót is kicserélem. Úgy is össze kell állítanom a másik szettet is a DFW-hez.

Rakok fel képet a néhány módosításról:

És most jöjjenek az elrettentő fényképek...

Ezek az első sérülések, mikor még kitört. A magassági háromflé tört. Kénytelen voltam egy belső 1mm-es lappal kitöltni. A repülésen sokat nem változtathatott. A kilépő része a szárnyvégnek szintén három részre tört. Itt belülre raktam egy összetartó elemet.

Ez történt tegnap. A napraforgóba beleakadt az egyik merevítőkábel, ami eltört egy bordát és lerántotta a földre a modellt. Sajnos a szélső sort kapta el. Gyanítom, ha vhol belül történik, akkor max fennakad rajtuk. Vagy talán rosszabb... "Megműtöttem". Először eltávolítottam a fóliát, majd a törött "csontokat" pillanatragasztóval a helyükre raktam. Utólag cellákat fóliázni sosem egyszerű és sajnos a végeredmény sem a legszebb, pláne, ha mindenütt eltávolíthatatlan merevítőkábelek vannak.

A futómű eleje kiszakadt és a modell alja is beszakadt. nem nagy gond, mert ezt gyorsan meg tudom javítani és szerintem ebből igazán nem fog látszódni semmi. A csúszótalp letört darabját sajnos nem találtam meg, így azt újra kell építenem. Egyszerű. Arra gondoltam, hogy a törött részt lecsiszolom. Alulról és felülről eltávolítok két-két laminált részt kb 2cm hosszan. A közepe megmarad. Az új csúszótalp pedig U alakban rá fog csúszni. Szintén sztem gond nélkül el lehet készíteni. Néhány óra és ismét repkész a modell. A szárny elkészült már.

Balázs
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Szeptember 16. Idő: 16:36:28 írta fokker »

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #123 Dátum: Dátum: 2011. Július 10. Idő: 22:11:25 »
Ez lett a csúszótalpból. Még némi tömítő anyag, majd festés és észre sem venni a változást.

Balázs

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #124 Dátum: Dátum: 2011. Július 11. Idő: 09:13:31 »
Szia Balázs!

Szívszorítóak a képek...
"Derekas" munkát végzett az a napraforgó.
Szerencse, hogy javítható a modell és haladsz is a gyógyításával!
Remélhetőleg hamar újra fog szárnyalni.
Ahhoz viszont tényleg egy jó repteret próbálj keresni, bár megbújó kő, kisebb-nagyobb torzs stb. mindenütt van és csak a mi gépünkre vár...

Sikeres javítást!

Üdv,
János