Szerző Téma: vitéz Boksay Antal  (Megtekintve 1115 alkalommal)

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
vitéz Boksay Antal
« Dátum: Dátum: 2010. Augusztus 31. Idő: 19:48:05 »
Sziasztok!

Még régebben János és Tamás felhívta a figyelmem egy könyvre, a címe Fejezetek a magyar katonai repülés történetéből volt. Az első világháborús rész kifejezetten jól sikerült. A többit meg nem olvastam el :) Ebben a fejezetben említették meg a nevét Boksay Antalnak. Egy élménybeszámoló van tőle - ha jól emlékszem - majd a szerző utána megemlíti, hogy Galíciában egyszer lelőtték és fogságba esett, ezt utóbb meg is írta egy könyvében. Ebből kiindulva álltam neki vadászni a könyveit. Öt könyvet írt, ebből a Kiss József pilótát bemutató már évek óta megvan. A többit elég nehéz beszerezni, mert 1930-as években nyomták ki (Cserépfalvi kiadó), azóta csak kettő jelent meg újra, ebből a Kiss józsef igényes, a másikból az egyik szintén az. Maradt a Vatera meg antikváriumok. Meglett még kettő. Az áruk 9000 Ft volt egyenként! Az egyik A felhők katonái a másik meg A fogoly repülőtiszt. A felhő katonái bemutatja a pilóták életét az olasz fronton. Ajánlom mindenkinek!

Amint időm engedi beszkennelem mindekettőt és feltöltöm.

Ebben a formában kaphatók:
- A felhők katonái
- A felhők katonái (kultúrált kiadás)
- A legendás vasmadár

Balázs
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Október 09. Idő: 13:49:37 írta fokker »

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re: vitéz Boksay Antal
« Válasz #1 Dátum: Dátum: 2010. Augusztus 31. Idő: 22:17:51 »
Szia Balázs!

Ismét csak azt kell mondanom -és ezt örömmel teszem-, hogy minden elismerésem a tiéd!
Ha te egyszer felkapod a szimatot.... :)

Gratulálok az önzetlenül végzett sikeres kutatómunkához! Szépen gyarapodik a magyar repülés e méltatlanul elfeledtetett időszakával kapcsolatos dokumentumok sora mindnyájunk örömére.

Üdv,
János    

Beszkennelem majd az I. világháború utáni részeket is a Fejezetek a magyar katonai repülés történetéből . :)

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Re: vitéz Boksay Antal
« Válasz #2 Dátum: Dátum: 2010. Szeptember 01. Idő: 08:37:31 »
Szia János!
:)

Egyébként Ő volt az első magyar, aki vállalkozott arra, hogy ejtőernyővel kiugorjon egy repülőből. Éles bevetés közben Hefty Frigyes ugrott először, hogy mentse az életét.

Igen, ez a korszak bár fontos a magyar repülés életében, mégis nem tudom elégszer kihangsúlyozni, hogy ménytáltalanul elfeledett...

A Fejezetek a magyar katonai repülés történetéből c. könyvet azóta már két példányban is megvettem (Vatera) :) Az egyiket egy barátomnak adtam ajándékba, a másikat megtartottam.

Azért még vadászok arra a könyvére, aminek az volt a címe, hogy Kényszerleszállás a gleccserekben. Sajnos ezt 1918-ban adták ki. Gondolom arany áron forog a könyv.

Ide vagy ide kattinva feljön egy lista a könyvekről. Előjegyzésbe vetettem a hiányzó könyveket.

Egyébként ezek a visszaemlékezések nagyon jók, mert a szövegben felbukkannak az akkor használt szakszavak, pilótaszlengek pl.: brandenburgik, kanyarkormány=csűrő.

Balázs
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Október 09. Idő: 13:50:51 írta fokker »