Szerző Téma: Fokker C.I  (Megtekintve 1133 alkalommal)

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Fokker C.I
« Dátum: Dátum: 2010. Augusztus 21. Idő: 11:23:10 »
Sziasztok!
Idén kimaradt a modellezés az életemből. Kicsit elkanyarodtam az 1:35-ös német páncélosok irányába <!-- s:) -->:)<!-- s:) --> Emiatt is lehez az, hogy most annál nagyobb bennem a tettvágy. A nyárnak vége lassan bár valószínűleg az ősz is elég kellemes lesz.

A Nieuport 10-et sem sikerült befejeznem. Azt hiszem túl bonyolult lett a szerkezet. Ahhoz, hogy most végezzek vele nagyon át kéne néznem a rajzaimat. Ez legalább annyi idő, minta egy új modellt rajzolnék... Ismét beigazolódott az, hogy ha belefogok valamibe végig kell vinni, mert egyébként a dolog elhal útközben. A Fokker 10-et végigvittem egy szusszra,  sikeres is lett.

A mostani téma tárgya a Fokker C.I. Sokaknak azonnal ismerős lehet a kinézete. Igazából ez egy megynyújtott Fokker D.VII. A repülőt az 1930-as évek végéig használták. Azért ez szép karrier. A típus kétüléses lett, vadász helyett felderítőnek szánták.

A modell 1:8-as méretben fog elkészülni, lézerrel kivágott alkatrészekből. A törzs váza baromi egyszerű szerkezet. Megkockáztatom azt, hogy talán az egész gép az. Hosszú orr, emiatt a súlyponttal sem lesz gond. Nagy szárnyfelület, kivállóan kell, hogy majd repüljön. Létezett belőle egy csillagmotoros verzió is a Lynx. Annak az orr része egy kicsit más. Meglátom, hogy meg tudom e rajzolni azt is.

Balázs
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Szeptember 16. Idő: 18:11:18 írta fokker »

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re: Fokker C.I
« Válasz #1 Dátum: Dátum: 2010. Augusztus 21. Idő: 12:04:58 »
Ez az!!!

Örülök, hogy újra megjött a kedved a tervezéshez, építéshez!
Sok sikert kívánok ehhez a géphez (is) !

Üdv,
János

TOmCSI

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://gyarm.hu/
Re: Fokker C.I
« Válasz #2 Dátum: Dátum: 2010. Augusztus 21. Idő: 19:22:42 »
Szuper hír!
Aztán szép legyen ez a  masina (is) :)