Szerző Téma: Antik Guillow's Rumpler C5 elektromos konverziója  (Megtekintve 1102 alkalommal)

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Antik Guillow's Rumpler C5 elektromos konverziója
« Dátum: Dátum: 2009. Július 27. Idő: 19:10:09 »
Üdv mindenkinek!

Most, hogy néhány antik és nem antik Guillow's, Sterling és Comet modellt sikerült beszereznem, magam is belefogtam egy megépítésébe.

Rumpler C5

Tehát ez egy antik modell. Az Osztrák-Magyar Monarchia is repülte. Nem véletlenül esett erre a választásom. Kétfedelű, első világháborús, német, más nem is kell, csak megépíteni...

A törzzsel kezdtem, de mivel nem jött meg időben a megrendelt motor és szabályzó és a két appró szervó, ezért belefogtam a szárnyakba is.

Az építés egyszerű. A dobozban található tervrajz alapján összeállítottam a törzs egyik oldalált. Megszáradt, majd ráépítettem a másik oldal törzsbordáit. Száradás után néhány balzacsíkot is felragasztottam a bordákra, de csak annyit, hogy az elektronika beszerelésekor ne zavarjon.

Időközben a motor is megjött illetve a többi alkatrész. Sajnos elfelejtettem motortartó bakot rendelni. Most arra még egy hetet kell várnom... Gratulálok magamnak...

A szárnyakhoz kivágtam a bordákat. Szépen pontosan lecsiszoltam. A doboz tartalmaz egy az összeépítésről szóló dokumentációt. Érdemes elolvasni és betartani. A papír alapján - és egyébként ez a logikus - leraktam pontosan a szárny keretét majd összeragasztottam. A bordákat pedig ezután illesztettem és ragasztottam a helyükre. Az alsó szárny megépítése hasonló modon fog történni.

Amin még vacilálok az a csűrők kialakítása. A szárnyakba beépíteni nem lehet és felesleges is két kis szervót. Egyet a törzsbe talán érdemes. Csak a felső szárnyon voltak csűrőlapok. Erre egyébként anno a háborúban panaszkodtak is a pilóták. Szóval most jön még némi tervezés.

A megrendelt pici 5g-os brushless motor 160g-os géphez jó. Szóval a keretem nem túl sok, de egy "ekkora" modellnél ezt betartani nem lesz nehéz.

Burkoláshoz zöld LiteSpant fogok használni. Erre fogok barna álcázó csíkokat fújni. A motorburkolat alumínium színü lesz, amihez vagy fehéret használok és fújom, vagy már eleve alumínium színűt. Még ezt is át kell gondolnom.

istvan

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re: Antik Guillow's Rumpler C5 elektromos konverziója
« Válasz #1 Dátum: Dátum: 2009. Július 27. Idő: 19:12:35 »
Gratuálok! Sok sikert és sok aktiv látogatót kivánok a fórumnak.

Noszvai István

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Re: Antik Guillow's Rumpler C5 elektromos konverziója
« Válasz #2 Dátum: Dátum: 2009. Július 27. Idő: 19:13:24 »
Sziasztok!

Megérkezett a múlt hételején az 5g-os bushless motor motortartója. Köszönöm István! Tegnap be is építettem a modellbe a motort. 2-2 fokkal eltoltam a motor jobbra és le. Remélhetőleg ez nem lett sem sok, sem kevés. Nagyon módosítani utólag már nem tudok ezen.
Ezek után végre folytatni tudom a modell építését. Mivel minden elektronika a rendelkezésemr áll, így megkezdem a beépítésüket. Egyedül az akkumulátor nincs meg. Azt a héten veszem meg. Terveim szerint 300mAh-s pici akksi kerül bele. Azzal kb 10 percnyi repülés elérhető. Ennyi elég is.

Balázs