Szerző Téma: Külföldi újságok  (Megtekintve 1801 alkalommal)

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Külföldi újságok
« Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 13:35:42 »
Mivel kis hazánkban nincs használható modellező lap, ezért külföldi lapok után kénytelen nézni a modellező. Szerencsére van választék.

Model Activity Press (angol)
Az FMS-t (Flying Scale Models) havi lapot évek óta járatom. Több régebbi számot meg utánrendeltem. Talán az egyik legjobb csak élethű modellezéssel foglakozó lap (angol nyelvű). Komoly cikksorozatokat tartalmaz, általában van hozzá megépíthető tervrajzmelléklet. Leginkább első világháborús vagy a repülés hőskorából való modell rajza található a lapban. Főleg elektromos modellek és főleg Peter Rake rajzok. A "testvérlapja" az AMI (Aviation Modeller International), ami kicsit más. Ebben van szó szabadon repülésről, körrepülésről és minden másról is.

RC Model World (angol)
Néhány évig járattam. A tervrajzmellékletek változatosak. Nem csak élethű modellezésről szól. Van benne ARF repülőkről és modellezős eszközökről is leírások. Minden szám tartalmaz vmilyen rajzot.

RCM&E (angol)
Hasonló az RC Model World-höz. Minden számban van melléklet. A benne levő cikkek sokszor átfedésben vannak a másik újsággal. Egy darabig párhuzamosan fizettem rájuk elő. Felesleges volt.

FMT (német)
Igényes német havilap. A német annyira nem megy, hogy a cikkek minőségéről nyilatkozzak. Van hozzá tervrajzmelléklet. Elég változatosak. Megrendeltem a 2008-as évjáratot CD-n. 10EUR volt. Tervrajzok nincsenek rajta, de a cikkek jók lesznek nyelvgyakorlásnak.

Modell Aviator (német)
Egy számot szereztem be tőlük. Azt, amelyikben tesztelték a BMI Junkers F-13-át. Tervrajzmelléklet nem jár a laphoz. A tartalomról megint csak  nem tudok nyilatkozni. Leginkább ARF repülőkkel és helikopterekkel és RC-s eszközökről van benne szó. Talán egy kicsit több benne a reklám, mint az FMT-ben.

A német lapokról inkább István tudna írni.

Balázs

ui.: voltak más pl amerikai lapok is a kezemben, de azok nem fogtak meg.
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2013. Január 07. Idő: 14:44:02 írta fokker »

torokmuvek

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re: Külföldi újságok
« Válasz #1 Dátum: Dátum: 2010. Augusztus 25. Idő: 13:09:22 »
Üdv! Szívesen előfizetnék a Flying Scale Models re, de még sosem rendeltem semmit külhonból.
Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném!
Zoli

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: Dátum: 2010. Szeptember 01. Idő: 08:48:04 »
Szia!

Ha van dombornyomott bankkártyád, akkor simán elő tudsz erre a lapra fizetni. Ha nincs, akkor megoldjuk máshogy. Én most fogom meghosszabbítani az előfizetésemet. Mivel ennél a kiadónál mindegy, hogy mennyi számra fizetsz elő (nincs kedvezmény, ha akár egy évere is fizet elő az ember), ezért én félévente szoktam meghosszabbítani. Pláne, hogy tegnap néztem a Font 357Ft!!! No comment.

Balázs

torokmuvek

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: Dátum: 2010. Szeptember 09. Idő: 12:22:27 »
Szia! Rendben, ha aktuális lesz írj pü-t.
Üdv: Z

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Külföldi újságok
« Válasz #4 Dátum: Dátum: 2013. Január 03. Idő: 12:27:11 »
Sziasztok!

Ez is egy -az első világháborúra szakosodott- jó honlap.
Előnye, hogy online is meg lehet vásárolni és le lehet tölteni a kiadványokat.

János

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: Dátum: 2013. Január 04. Idő: 20:26:35 »
Ez nagyon durván tetszik! :) Király vagy!

Peter Grosz is írt bennük. Én szeretem a kézzel fogható dolgokat, de 10USD elfogadható ár a digitálisért is.

Balázs

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: Dátum: 2013. Január 07. Idő: 14:41:51 »
 :D ;)