Szerző Téma: Bevonó anyagok  (Megtekintve 1452 alkalommal)

pollen

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Bevonó anyagok
« Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 12:54:38 »
Szevasztok! Ha esetleg nem jó helyen nyitottam ezt a topikot,akkor kérném a kedves moderátort rendezze a megfelelő helyre.

Szóval arról van szó,hogy scale bevonó fóliát keresek! Aminek vászonra hajaz a kinézete,tapintása,de vasalható.Készült nálam egy Miss Scarlett nevű antik repcsi,ezt szeretném bevonni.Még tippem sincs mi a neve, és hol is keressem.Szélességtől függően kb.3méter kellene.

Előre is köszönöm a segítséget!

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Re: Bevonó anyagok
« Válasz #1 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 12:55:07 »
Szia!

Jogos volt az áthelyezési felvetés. Ezennel létre is hoztam ennek a résznek egy főmenüpontot.

Van egy vászonhatású burkolóanyag, de a neve nem jut eszembe. Fokker regisztrált tagunknak írok egy mailt, Ő már használt ilyet (Fokker DVII) és szenzációsan néz ki.

Üdv,
Balázs

pollen

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 12:55:43 »
Előre is köszönöm!

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 12:56:08 »
Szia pollen!

A bevonóanyag neve: ORATEX. Egyik lelőhelye: http://www.origomodell.hu/bevonofolia-oratex-textil-c-60_246_289.html

Másutt is kapható, de én sok más mellett ezt is az Origótol rendeltem. Nem egy könnyű anyag kb. 100gr/m2,

de nagyon könnyű vele a bevonás még egy egyszerű (modellező)vasalóval is. (Nekem is ilyen van).

A színválaszték is elég nagy, no meg remekül festhető. Igazán jó a vászonhatása! Csak ajánlani tudom!

Jó építést (bevonást) :)

Üdv,

János
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Október 09. Idő: 11:31:15 írta fokker »

pollen

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 12:56:47 »
Hali! köszönöm a választ! Sajna még nem voltam az Origóban,így aztán nem láttam élőben ezt az anyagot.De azt hiszem jövő héten felmegyek.

Füligjimmy

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Oratex
« Válasz #5 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 12:57:35 »
Nyugodt lélekkel merem ajánlani az oratex bevonóanyagot!

Nagyon erős, és nagyon jól néz ki.

Nem egyszerű vele dolgozni, és kicsit nehezebb is a normál oracovernél, de megéri.

Ez biztosan nem szakad ki ha ágakkal-gazzal ütközik a gép, mert kézzel eltépni is igen nehéz, sőt elsőre még a szike sem lyukasztotta át!

istvan

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
ECOSPAN
« Válasz #6 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 12:58:04 »
Nagyon jó tapasztalataim vannak a Graupner ECOSPAN-nal. Ez egy olyan könnyü, de erös bevonóanyag, amelyiken nincs ragasztóréreg, ezért a modell vázát pl. ECOFIX-szel elö kell kezelni, amire rávasalható. (megfelel a Balsarite-nak).

Nagyon sok szinben kapható, a "natur" igen passzol antik modellekhez. Azt hiszem, hogy Balázs is ezzel vonta be a Nieuportot.

A Wagener modell (ld. fent) ezüst ECOSPAN-nal  van bevonva, de a "natur" szinü a legerösebb, szinte szövött szerkezete van. A PWS 4 ezüst Litespannal, de az már a ránézéstöl is elszakad.

István