Szerző Téma: Hovey Whing Ding II  (Megtekintve 3766 alkalommal)

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Hovey Whing Ding II
« Válasz #15 Dátum: Dátum: 2013. Október 21. Idő: 20:29:11 »
A modell szinte berepítésre kész állapotba került. Pilóta ugyan még nincs rajta, de ez nem akadály.
A távirányító és a modell összehangolása rendben van. A magassági kormány szervójához rendkívül kis kitérést és nagy mínuszos expo-t állítottam be a kormányfelület nagysága  miatt. Taxizás a szobában megy :), a többit majd a Nagy Napon. :)

A szokásos ejtő próbával teszteltem a futóművet. Gyengének találtatott. A farokfutó próbája során az  orrán -szinte függőlegesen- tartott modellt hátra felé billentettem, hogy a farokfutóra zuhanjon. Az első verzió kereke nem kevés nyeklés kíséretében felverődött a farok csőre.
Találtam egy nagyobb kereket és erősebb acél szálból új farokfutót készítettem. Ez már tutinak tűnik. Keményebb, mint az első, de még nem  pattog a hátulja a gépnek.
A főfutónál fordított helyzetből -farokról- ejtettem a modellt. A rugózás túl lágy volt, mert majdnem leért a hasi rész. Egy szintén kerékpár küllőből készített -az eredetihez párhuzamosan illesztett- plusz elemmel erősítettem meg.  Erős lett és ez sem pattog.

A súlypont beállítása van már csak hátra.
Remélem a héten lesz idő és jó idő a berepítésre.

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Hovey Whing Ding II
« Válasz #16 Dátum: Dátum: 2014. Január 12. Idő: 17:08:03 »
Nem várt családi események és nem tervezett munkahely változtatás miatt hosszúra nyúlt az építési szünet.

Súlypont induló beállítása rendben. A berepítés valószínűleg pilóta nélkül fog megtörténni.
Magamat ismerve esélyes, hogy emiatt pilóta nélkül is marad a gép, mert a főprojekt -a Lloyd C.V. - sokkal fontosabb ennél a gépnél.
Mint már szó esett róla, ennél a méretaránynál nem lehet rendesen "berendezni" a gépet a szűk hely miatt.
Mindennapi -öröm- repülésre viszont így is kiválóan megfelel.

A gép készen áll, már csak egy "repteret" kell keresnem a berepítéshez.