Szerző Téma: Papír repülők  (Megtekintve 1075 alkalommal)

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Papír repülők
« Dátum: Dátum: 2013. Február 20. Idő: 14:36:53 »
Kedvcsinálónak egy régi-régi 1995-ös programot említek meg, a KittyHawk Softvare Inc.  "Greatest paper airplanes" -ét.
Eredetileg Windows 3.1-re készült, de Win-98-on használtam a freeware verzióját, ami 25db fantasztikus formájú és jó repülési tulajdonságú gépet tartalmazott! Külön erénye a programnak, hogy az elkészítésüket egy animáció segítette, sőt előre ki lehetett nyomtatni egy A4-es lapra a hajtási vonalakat, valamint kétféle dekort. Mindegyik repülőt elkészítettem belőle, pár éve még egyik unokámmal is végighajtogattuk a kollekciót.
A telepítő állománya valahol megvan az archívumomban, de most még nem találtam meg. XP Prof-on is simán telepíthető és futtatható. Win7 alatti viselkedéséről  csak a telepítő állomány megtalálása után tudok véleményt mondani. Lehetséges, hogy a neten is fel lehet lelni valahol. 

Egy kis :) izelítő:
Vegyétek figyelembe, hogy a videókon a repülők elkészítéséhez használt papír az ún. "letter", aminek a nagysága eltér az európai A4-esétől!
A méreteik: Letter 8*10,5"-> 203,2*266,7mm, az A4-es lap 210*297mm ! Az A4-est vágjátok "letter" méretűre a hajtogatás előtt!

Eagle
Pelican
Ketch
Wildebeest
Marlin
Barracuda
Puma
Venus
Kookaburra
See Gull
Neptune
Saturn

Bár a fentiek is linkek puszta felsorolása, tartalmuk miatt bátorkodtam "elkövetni".
Jó hajtogatást és repítést!

János
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2013. Február 25. Idő: 08:25:57 írta fokker »

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Papír repülők
« Válasz #1 Dátum: Dátum: 2013. Május 09. Idő: 10:09:21 »
Ezen az oldalon is találunk különféle repülőket nehézségi fokozatok szerinti csoportosításban. A hajtogatási leírás és a hajtogatási rajz pdf állományban letölthető, kinyomtatható.