Szerző Téma: FMS P47 Thunderbolt  (Megtekintve 1168 alkalommal)

grezoo

• Vendég
FMS P47 Thunderbolt
« Dátum: Dátum: 2013. Január 10. Idő: 09:26:26 »
Nos én egy ilyen masinára tettem szert :

http://www.rcsmart.com.my/webshaper/store/viewProd.asp?pkProductItem=4529

Mivel ez a "Tarheel Hal" skin nekem nem nagyon tetszik, ezért képtelen vagyok megszeretni.
De azért repültem már vele..

A motor: óriási, simán használható bármire. Hatalmas erő lakozik benne.
Negyedgázzal jól repül, és leszáll gáz nélkül, jól siklik.
Kezdőknek ezt sem ajánlanám, elképzelhetetlenül gyors .. :-) illetve én 3 csatis gyroval repülöm, és úgy kezesbárány..

a motor felfüggesztése érdekes, mert gyárilag mozog, de jól szuperál.

Akku: nekem 4s 4000mah van benne, nem hajlandó lemerülni.. :-)
a futók behúzhatók,  hátsó kormányozható

A szárny: relatíve ennél a típusnál feltűnően pici, de jól emel.
 3-4 méter, és felszáll a bekapcsolt flappel...
(én egy csatira kötöttem a kereket, és a flap -et.)

A szárny megfelelően van rögzítve, nekem van egy alucső (cseszterton) ami rögzíti a 2 szárnyat. (gyárilag 2 csavar, kiesni azzal sem tud)

A futó ahogyan gyárilag a habban van,  könnyen kiszakad.
Érdemes megerősíteni, és fa alapokra csavarozni a futókat.. a habból nagyon könnyen kiszakad.

Nagyon látványos, ahogy felszáll, és ahogy behúzza a futókat...., legutóbbi véletlen"közönségem" épp, hogy tapsolni nem tapsolt.. :-))

A légcsavar, 8 usd 8 eur ért kapható, egyik hátránya a 4 lapátnak, ha hasra szállunk le, biztos, hogy egy eltörik... bombák az enyémen, már nincsenek.

Összességében a hangja elektromoshoz képest nagyon jó, a gép jól repülhető, a megalomániámat kielégíti, de sajna, nem tudtam megszeretni.
Az lehet a baj, hogy már nem szeretem a habot.. 
Akinek tetszik annak viszont melegen ajánlom ezt a típust, mert amellett, hogy  nagyon gyors, kilassítható.
Teljesen scale a repülése, mert pl éles fordulóban veszít a magasságból rendesen,  és van tehetetlensége, ami nagyon jól néz ki odafenn...

Viszont kifutópálya kell neki.. nagy kerekei ellenére a kis kavicsok, buckák félelmet keltenek bennem, hogy orra bukik, a még ki nem gyorsul... és ha orrabukik, az mint tudjuk, légcsavarba kerül... :-)

Tehát nézegetjük ezeket a szép gépeket, de a reklámfilmeken vagy pázsit, vagy betonkifutó van... ha ez nem áll rendelkezésre , nem ajánlom a masinát... 
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2013. Január 10. Idő: 21:11:57 írta grezoo »