Szerző Téma: RögaModell Me-109E... G-6 :-) KIT  (Megtekintve 4186 alkalommal)

Hassan

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re: RögaModell Me-109E... G-6 :-) KIT
« Válasz #15 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 11:25:29 »
Szia,

Történt, az összes általad említett dolog már megtörtént <!-- s:-) -->:-)<!-- s:-) --> Eddig nem volt eröm pötyögni.., de majd most!

Az elsö repülés elött, minden be lett szerelve kivéve egy kapcsolót és az akksit, sajnos kapcsolóm nem volt és csak egy régi 5 cellás pakkom volt, amit nem akartam belerakni.

Végül felhívtam az APPME-t, hogy nincs-e neki véletlenül kapcsoló és akksi <!-- s:-) -->:-)<!-- s:-) --> Szerencsére mind a kettö volt és mind a kettö új volt. Kisebb gond miatt végülis a berepülés nem az új pakkal, hanem a régivel történt.

A berepülésre Dévaványán került sor, mivel elötte a repülönaapon voltunk lent. Gyönyörüen repült a 7,5ccm-es Evolution motorral!!! Trimmelni is alig kellett, a súlypontja is tökéletes volt.

Üdv
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Szeptember 29. Idő: 18:26:31 írta fokker »

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
« Válasz #16 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 11:28:28 »
Hassan,

útólag is igen megkésve gratulálok a modell sikeres repüléséhez! Remélem azóta is sok örömöd van benne, bááár valószínűleg ebben az időben Te sem reptetsz. Vagy igen?

Balázs

Hassan

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 11:29:15 »
Szia,

Hát én is megkésve ugyan, ...

Nem igen volt alkalmas idő reptetnem Újév óta. Viszont még múlt évben fel festettük a szárnyra is a felségjeleket. Készítettem antenna sablont és gyártottam egy antennát, aminek a közepébe behúztam egy "szívószálat", ezen keresztül a vevő antennát. Szóval minden kész a gépen, már csak repülni kell vele.Még tervezem, hogy a műanyag kabint lecserélem fémre, mert azt nyithatóra is szivesebben megcsinálom.

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 11:30:18 »
Szia!

A fémet miből és hogyan? Van Pesten egy bolt, ahol elég olcsón lehet vékony (0.2, 0.3 mm) alumíniumlapokat venni. Én a múltkor vettem vékony réz és alulapot 500Ft-ért. 40x40cm-es lapokat. Kell egy jó sablon és már hajlíthatod is a kabint.

Balázs

Hassan

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 11:30:54 »
Egy újságban láttam, hogy vékony réz lemezből (0,5-1 mm) forrasztottak kabinkeretet. Nagyon megtetszett az ötlet. Kaptam rézlemezt és csíkokat, amiből meg tudom csinálni majd, de ma repültem az építés helyett :)

Mi a neve és hol van ez a bolt amit emlitesz?

Hassan

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: Dátum: 2009. Július 28. Idő: 11:31:21 »
Ez a Szabolcs utca és Dózsa sarkához közel van. A Nyugati felé kell elindulnod, jobb oldalt lesz. XIII. kerület.

Balázs