Szerző Téma: Phönix C.I (1:6-os méretarányban)  (Megtekintve 819 alkalommal)

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Phönix C.I (1:6-os méretarányban)
« Dátum: Dátum: 2012. Szeptember 17. Idő: 11:05:39 »
Sziasztok!

Teljesen el vagyok havazva, de alkotni muszáj! A Fokker épül, a Nieuport 10 vágásra vár, de amíg nincs kész a Fokker, addig nem vágatom ki (asszem ezt már írtam). Azonban tervezni szabadon lehet. Belejöttem az 1:6-os modellekbe. Még nyáron megjelent a Windsock Datafile Phönix C.I kiadványa. Azonnal megvettem. Gondolkodtam, hogy mekkora legyen, 1:8 vagy 1:10? Megnéztem mekkora lenne 1:6-ban. Még éppen elfogadható számomra. Tegyük hozzá, hogy kitölti az A0-ás tervrajzot... A szárnyfesztáv viszont nem nagy. Igazából ez dönti el mindig nálam a méretarányt. Emlékeim szerint 1,5m és 1,7m közé esik.

És akkor most jöjjön a porblémám. Az eredeti gép rétegelt lemezzel volt burkolva, a törzs teljesen, mint a Lloyd C.V-nél. Ebből kiindulva a modell 0,4-es rétegelt lemez borítást kap. Már vettem is egy táblát. A kérdés, hogy hányas balsából legyen a belső váz. A külső főtartók 5x5-ös balsaléc ez már biztos, de a törzsbordák? A dolog a lézer vágástól is függ. A 3mm-es a legideálisabb, de 2x2mm-es elemek összeragasztva is jók lennének. A rajzon 4mm-es balsából vannak az elemek.

Mi a véleményetek?

B.
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Szeptember 17. Idő: 11:07:47 írta bgyenes »