Szerző Téma: SZD-30 Pirat 1/5 3m (Laqua Modelltechnik )  (Megtekintve 1558 alkalommal)

TOmCSI

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://gyarm.hu/
SZD-30 Pirat 1/5 3m (Laqua Modelltechnik )
« Dátum: Dátum: 2012. Július 10. Idő: 22:02:38 »
Sziasztok!

Új fába vágtam a fejszémet.Egy kedves Miskolci modellező kolléga jóvoltából hozzá jutottam ehhez az építőkészlethez. A modell régi NDK-s építő készlet.
Méretarány 1/5
Fesztáv 3 méter
Hossz ~1.4 méter
Súly ~2kg  (szerintem nehezebb lesz)
A modellről röviden. Kikent üvegszálas nyers törzshéj. Rengeteg nyers alapanyag. A bordákat egyesével kell majd kirajzolni, vágni. A szárnyat, vezérsíkokat rajz alapján hagyományos technikával megépíteni,burkolni.
 Képek, beszámoló kicsit később. Épp szolgáltatót váltok. ha lesz újra netem bepótolok mindent. Természetesen a fotón látható Pipis hegyi festése van rá tervezve.

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Re: SZD-30 Pirat 1/5 3m (Laqua Modelltechnik )
« Válasz #1 Dátum: Dátum: 2012. Július 13. Idő: 21:03:14 »
Szia!

Elsőre azt hittem, hogy ez egy modell. A beállítása a képnek megzavart. Szép madár ez is!

Balázs

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: Dátum: 2012. Július 14. Idő: 21:01:44 »
Szia Tamás!

No, ennek a gépnek nem fog leszálláskor nyekleni a farokrésze, mint a Juppy-mnak! <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->
Megnéztem jó pár videót a youtube-on a nagy gépről és a modellekről. Le a kalappal előttük!
Elolvastam róla itt egy magyar légiüzemeltetési utasítást is. Remek gép ez a vitorlázó! Ha a modell is hasonlóan jó repülési tulajdonságokkal rendelkezik, akkor sok szép órának nézhetsz elébe.
Gratulálok Tamás légiflottád legújabb tagjához!

Üdv,
János
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Október 01. Idő: 20:20:40 írta fokker »

TOmCSI

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: Dátum: 2012. Július 22. Idő: 13:15:06 »
Köszönöm János! Remélem jó gazdája leszek.

Alaposan átnéztem a dobozt.  Eléggé hiányos ami az apró alkatrészeket illeti illetve hiányolok egy alkatrész azonosító féleséget is. A rajzokon minden egyes alkotó elem azonosítóval van ellátva.(R .... törzs elemek T ...szárny SL .... oldalkormány HL .... vízszintes vezérsík elemek. Csak épp a táblázat hiányzik, hogy melyik alkatrész párosítaná az alkatrészekhez.  De ez nem áthidalhatatlan dolog.   A törzsön találtam három apróbb sérülést ezek üvegszövettel és műgyantával  könnyen orvosolhatóak.

Mivel még magam sem döntöttem el mik az elvárásaim az elkészült modellel (jó termikelő képesség vagy inkába  siklószáma legyen nagy egy kicsivel nagyobb felületi terheléssel) Így még azt sem döntöttem el hogy maradjak a rajzon szereplő szárnyprofilnál vagy esetleg keressek valami "korszerűbbet"  Sőt még az is megfogalmazódott bennem, hogy ha sikerül kiválasztom a profilt, profilokat esetleg habból kivágatnám és a fox szárnyához megegyező technológiát alkalmazva habmagos üvegezett,teletorziózott szárnyal készíteném el. De még azon is elgondolkoztam hogy  a habmagról készítenék sablont és abban a Góbé szárnyának megfelelő teljesen üvegezett szárnyak születhetnének.  
Egy szó mint száz míg magam sem tudom mit akarok nehéz elkezdeni :)

Nektek mik a meglátásaitok,véleményetek?

TOmCSI

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: Dátum: 2012. Július 22. Idő: 13:17:32 »
És még pár apróság.

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: Dátum: 2012. Július 22. Idő: 16:59:27 »
Szia Tamás!

Nem irigyellek, illetve dehogynem! :)

"Csak" egy új szárnyon, vagy esetleg új szárnyakon töröd a fejed?
Ha kedved van hozzá, akkor akár 2-3 szárnyat is kreálhatnál a géphez és akkor egymástól merőben eltérő repítési körülmények között is jól teljesítő géped lehetne.
Ez csak egy apró gondolat volt... :)

Izgattotan várom a folytatást!

Üdv,
János