Szerző Téma: Tervező programok  (Megtekintve 1380 alkalommal)

bgyenes

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • http://www.scalemodels.hu
Tervező programok
« Dátum: Dátum: 2011. Október 31. Idő: 09:06:31 »
Sziasztok!

Közeledik a tél és lassan elkezdődik a modellezés benti szakasza, azaz a tervezés és az építés. Évek óta ez a része a modellezésnek jobban érdekel, mint a kinti repítés. Valahogy jobban szeretek alkotni, mint kint kudarcot vallani :)

Néhány hete István küldött egy linket. Ez egy ingyenes 2D-s tervező program. Aki érez egy kis affinitást aziránt, hogy rajzoljon, próbálja ki! Én a SolidWorks programjukat próbáltam ki és az nagyon zseniális 2D és 3D-s tervező program, csak ugye az ára miatt elérhetetlen. Persze minden megoldható... Az oldalon lehet találni tananyagokat is a programhoz. Amiért még tudom ajánlani, hogy négy féle platformra is van megoldásuk:

- Windows
- MAC
- Ubuntu
- Többi Linux

Én TruboCAD-ben rajzolok, de az fizetős. Mivel volt már belőle publikációm, ezért megvettem. A TC16 ára lassan még lejjebb megy, mivel már a TC18-nál járunk. Ettől függetlenül amint lesz időm beleásom magam ebbe a programba is, mert az is kiderülhet, hogy jobb, mint a TC.

Vannak még további rajzoló és tervező programok, de ritka a jó minőségű ingyenes program. Ami meg fizetős, az nem a magyar hobbi modellező pénztárcájához van igazítva. Sajnos.

Balázs
« Utoljára szerkesztve: Dátum: 2012. Október 09. Idő: 13:04:54 írta fokker »

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re: Tervező programok
« Válasz #1 Dátum: Dátum: 2011. November 02. Idő: 11:57:28 »
Szia Balázs!

Köszi a linket neked és Istvánnak is!
Egy próbafutamot tettem ma reggel a proggival és egész barátságosnak találtam.
A TurboCAD nagyon profi, de ennek megfelelően -számomra- bonyolult. Különösképpen azért, mert ritkán használom és gyorsan felejtek. :oops: Így meg szinte csak vonalak és ívek rajzolására használom. Ahhoz meg egy egyszerűbb program is megfelelne.
A Lloyd C.V tervezése kapcsán jó lehetőség kínálkozik az élesben történő próbára is.
Csak előtte az összes eddigi TC formátumú rajzot DWG-be is el kell mentenem.  :shock:

Tervezésre fel!

Üdv,
János

fokker

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re: Tervező programok
« Válasz #2 Dátum: Dátum: 2011. November 03. Idő: 08:32:54 »
Sziasztok!

A youtube-on nagyon sok videó található a Draftsight-ról.
("Természetesen" :) magából az alkalmazásból is elérhetőek a legfontosabbak.)
Szerintem érdemes kipróbálni ezt a tervező programot!
Kíváncsi vagyok a nyomtatási lehetőségekre és a mérethelyes nyomtatásra.
(A TurboCAD-nál voltak ezzel problémáink.)

Üdv,
János